Download The Bantam 2019-2020 House-league Schedule

STANDINGS

FLIGHT A

1st      Team 11 – Purple

2nd      Team 2 – Grey

3rd      Team 3 – White

4th      Team 6 – Green

5th      Team 9 – Sky Blue

6th      Team 12 – Black

FLIGHT B

7th      Team 7 – Lime

8th      Team 4 – Orange

9th      Team 1 – Navy Blue

10th    Team 5 – Red

11th    Team 8 – Yellow

12th    Team 10 – Royal Blue

PLAYOFFS

At NPC Sat. Feb. 22

 A Flight

Team 11 – Purple     37

Team 12 – Black       31

Team 2 – Grey          54 

Team 9 – Sky Blue   26

Team 3 – White         30

Team 6 – Green        33

B Flight

Team 7 – Lime               50

Team 10 – Royal Blue   21

Team 4 – Orange           37

Team 8 – Yellow            21

Team 1 – Navy Blue      26

Team 5 – Red                  20

At BCI Sat. Feb. 29

A Flight                          

Championship Semi-Final  Grey  36  vs  33  Green

Friendship Game  Purple 37  vs  36  White

Consolation Semi-Final  Black 40  vs   29 Sky Blue

Flight B                             

Champ Semi-Final  Orange  20  vs  29  Navy Blue 

Friendship Game  Lime  30    vs   33  Red

Con Semi-Final  Royal Blue  26  vs  40  Yellow

At BCI Sat. Mar. 7

A Flight

Consolation  White  37    vs   38  Black

Friendship     Green  49   vs   35  Sky Blue

Championship Purple  43   vs  28  Grey

B Flight

Consolation       Red  61  vs  60  Yellow

Friendship   Orange 48  vs  23  Royal Blue

Championship  Lime 32   vs  31   Navy Blue

Team 1: Navy Blue

Coaches: Rob Barr & Craig Shaw

Players: Davis Antonowicz, Julien Carcamo, Nathan Hill, Zachary MacKenzie, Grant Bohemier, Orlando Casasanta, Brendan Peursum, Ewan Robertson, Tucker Barr, Casey Omoregie, Carter Hunt, Declan Yuhasz & Logan Shaw

 

Team 2: Grey

Coaches: Ted Leyzer & Norm Cicci

Players: David Bate, Jonathan Johnson, Ashton Stefan, Matthew Tinker, Alex Hallet, Christopher Orias, Drake Byrne-Laforme, Jayden Cicci, George Draghiciu, Nolan Fletcher, Jordan Viggers, Finn Lawrence & Landen Torelli

 

Team 3: White

Coach: Tom Leahy

Players: Brady Capa, Allan Lock, Conner Millben, Zach Morriss, Charlie Duncan, Ethan Gates, Marcus Hyndman, Jeremaih Golden, Ethan Golden, Hadi Alijaberi, Evan Bucci, Niko Vasilakis &       Nickolas Loveroff

 

Team 4: Orange

Coach: Kyle Craig

Players: Michael Butcher, Cameron Emmons, Kayden Lariviere, Zain Malik, Ethan McNeil, Himat Grewal, Evan Jefak, Tyler Major, AJ Smith, Swaraj Aulakh, Ryan Moura, Jarell Igene & Zackary Furlotte-Martino

 

Team 5: Red

Coaches: Ryan Heimbecker & Morgan Heimbecker

Players: Will Beckwith, Noah Cunningham-Davis, Simon Cunningham-Davis, Dakota Roy-Saraceni, Lucien   Devereux, Aiden Devine, Lincoln Gommier, Addison Nguyen, Marcus Berardi, Bobby Blackwell, Ben Heimbecker, Caius Smith & Hunter Westra

 

Team 6: Green

Coach: Dwayne Novak

Players: Stefen De Dominicis, Damian Mannen, Lucas Olesinski, Mohit Sharia, Jacob Summerhayes, Kent Walden, Louis Nechelput, Micah Duchene, Ben Haughey, Ethan Parsons, Tyson Brown, Zaidin Colwell & Callum Novak

 

Team 7: Lime Green

Coaches: Dave Corvers & Nathan Corvers

Players: Michael Corvers, Conde Kabigting, Josh McGoldrick, Nolan Waring, Logan Swayze, James Dunford, Ryan Hunter Saylon, Ryder Collins, Ethan Fawcett, Alexander Jubinville, Maurizio Pinnock, Alex Szarka & Aiden Quinn

 

Team 8: Yellow

Coach: Gary Yuhasz

Players: John-Edward Johnson, Isaac Yuhasz, Josiah Johnson, Dafay Raja, Ethan Lockwood, Mohid Khan, Sam Field, Owen Lippelt, Sean Ripski, Arav Thakur, Andrew (AJ) Parkinson & Thomas Chowhan

 

Team 9: Sky Blue

Coaches: Ed Doucet & Owen Doucet

Players: Carlo DeGrandis, Kaleb Phee, Mason Ljubicic, Colin Sindrey, Matthew Pealow, Isaac Muskiluke, Caimen Sharland, Jacobus Wilson, Nolan Wein, Jake Doucet, Latrell Russell & Austin Bulanda

 

Team 10: Royal Blue

Coaches: Mike Taylor & Stephen Gomes

Players: Adam Taylor, Carter Black, Taylor Murphy, Quinn Szilock, Austin Waters, Henry Saldarelli, Rahil Rajpurkar, Finley Kronwald, Wesley Rourke, Anthony Scott, Cristiano Borges, Jeryn Shortt & Avery Stamper

 

Team 11: Purple

Coaches: John Castro & Garwayne Rowe

Players: Ben Spangenberger, Hanish Jhamat, Addison Workman, Noah Tamburello, Kedric Lederman, Jake Millette, Benjamin DaSilva, Evan Fotheringham, Yurraj Johal, Japveer Singh Hans, Dylan Castro, Isaiah Eliovitz & Kageen Rowe

 

Team 12: Black

Coaches: Marc Raby & Gord Payne

Players: Hunter Payne, Ethan Raby, Andrew Yeh, Ben Zondag, Josiah Pluim, Spencer Whittam, Aidyn Skalba, Tyler Yeh, Anderson Whitehead, Carter Henry, Kemonie Keir & Jacob McElhone